HABERLER SAYFASI

Bizden haberleri burada bulabilrsiniz, Mersin Oto Ekspertiz hakkındaki haberler, kurumsallık tesadüf değilir...

Arabalarda En Sık Görülen Arızalar

Arabalar da aynı insanlar gibi özen ve düzenli bakım isterler. Bakım görmeyen arabalarda zamanla arızalar meydana gelmeye başlar. Arabalarda en sık görülen arızalar ise şu şekilde sıralanabilir;

1.Lastik Havasının İnmesi: arabalarda en çok rastlanan sorunların başında araç lastiklerinin havasının inmesi gelir. Aynı zamanda en kolay çözülen sorunda lastik havası sorunudur. Yolda havası inen lastikler en yakın benzin istasyonuna gidilerek kısa sürede şişirilebilir.

2.Akünün Bitmesi: aracınıza bindiğiniz anda kontağı çalıştırdığınız halde arabanız çalışmıyorsa bunun nedeni akü bitmesidir. Özellikle kışın akü bitmesi çok sık görülür. Çözümü ise yeni bir akü almak ya da bir süreliğine akü takviyesi yapmaktır.

3.Ateşleme Sorunu: akünüzün sorunsuz olması halinde aracınızın çalışmamasının nedeni ateşleme mekanizmasında oluşan bir sorun olabilir. Bu sorun için bir servise gitmeniz gerekir.

4.Sızıntı: aracınızda meydana gelebilecek bir diğer sorun ise yağ ya da suyunda meydana gelen sızıntıdır. Sızıntının miktarına göre tamirin süresi belirlenir. Mutlaka bir oto servisine gitmeniz gerekir.

5.Elektronik Mekanizma Sorunları: günümüz araçlarının en büyük sorunlarından biri elektronik mekanizmasında meydana gelen sorunlardır. Bu sorunun çözümü için servise gitmek gerekir.

6.Sensör Sorunu: Araçta kire, neme, soğuk ve sıcak havaya bağlı olarak meydana gelen sorunlardır.

7.Gürültücü Süspansiyon: arabanın özellikle çukura girdiği ya da tümsekten geçtiği zamanlarda meydana gelen bir sorundur. Bu sorun araca büyük zarar vermemekle birlikte mutlaka bir servise götürmeniz gerekir.